Przejdź do treści

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Asfera przeszkoliła dziesiątki osób zajmujących się działalnością pomocową. Mapkę rekomendowanych przez nasze Stowarzyszenie osób specjalistycznych znajdziesz poniżej (kliknij w znacznik, aby zobaczyć osobę).

Asfera udziela również bezpłatnej pomocy psychologicznej osobom w trudnej sytuacji finansowej. Psycholożka i ekspertka w dziedzinie aseksualności prowadzi konsultacje dla osób spod parasola aseksualności oraz par as–allo. Konsultacje psychologiczne lub spotkania w ramach terapii krótkoterminowej odbywają się online lub stacjonarnie w Krakowie. Specjalistką udzielającą pomocy jest współpracująca z Asferą doświadczona psycholożka, coach i terapeutka Justyna Bułdys – pierwsza osoba w Polsce pracująca od wielu lat również z osobami aseksualnymi. Justyna Bułdys uzyskała rekomendację specjalistki przyjaznej osobom LGBTQIAP+ od społeczności Przyjazny Lekarz LGBT+.

Pod auspicjami Stowarzyszenia odbywają się spotkania warszawskiej grupy wsparcia dla osób spod parasola aseksualności prowadzone przez współpracujące z Asferą psycholożki oraz mityngi katowickiej grupy spotkaniowej prowadzonej przez doświadczoną osobę aktywistyczną z Asfery, w porozumieniu ze stowarzyszeniem Tęczówka. Trwają prace nad powołaniem do życia sopockiej grupy wsparcia, otwartej dla osób z aglomeracji trójmiejskiej i okolic.

Bezpłatna pomoc psychologiczna

Warszawska grupa wsparcia

Sopocka grupa wsparcia

Katowicka grupa spotkaniowa

EDUKACJA ASEKSUALNA
Materiał przygotowany przez współpracujące
z Asferą psycholożki i osoby aktywistyczne

Wywiad z Justyną Bułdys – Radio LUZ – styczeń 2023